Tournaments

World Renju Youth Cup, C Group  |  Games (167)
Estonia, Laagri, August 2020 (08-04 - 08-06), Taraguchi-10 rule

C gr.
There were playing Boys, who were born 2005-2008
Results: https://www.vint.ee/et-ee/tournament/result/165437/ - to see games press to result of certain game

1. China JIAO ZHENGRUI 19:2 5:2 7:2 4:0 10:1 11:2 2:1 3:2 6:2 14 101
2. China KANG TINGRUI 13:2 3:2 8:2 12:2 4:1 6:2 1:1 10:2 5:0 14 100
3. Russian Federation Nickolai Burtsev 24:2 2:0 32:2 11:2 5:2 8:2 4:2 1:0 12:2 14 96
4. China LI JIAJUN 29:2 15:2 14:2 1:2 2:1 12:2 3:0 5:1 10:2 14 96
5. Japan syouma kawamoto 37:2 1:0 16:2 25:2 3:0 22:2 13:2 4:1 2:2 13 92
6. Russian Federation Anton Chernyi 26:2 31:2 12:0 39:2 14:2 2:0 9:2 7:2 1:0 12 86
7. Macau, China YUAN WA CHON 34:2 9:2 1:0 22:2 8:0 23:2 12:2 6:0 20:2 12 86
8. Russian Federation Egor Stoyanov 36:2 22:2 2:0 23:2 7:2 3:0 10:0 24:2 14:2 12 85
9. Estonia Markus Ikla 28:2 7:0 15:2 10:0 25:2 21:2 6:0 17:2 13:2 12 82
10. China ZHANG JUNYU 17:2 12:0 18:2 9:2 1:1 14:2 8:2 2:0 4:0 11 96
11. Russian Federation Artem Gershman 21:1 35:2 23:2 3:0 17:2 1:0 15:2 12:0 24:2 11 83
12. Russian Federation Mikhail Sidorov 38:2 10:2 6:2 2:0 13:2 4:0 7:0 11:2 3:0 10 98
13. Estonia Rauno Lääne 2:0 37:2 21:2 17:2 12:0 24:2 5:0 16:2 9:0 10 86
14. Russian Federation Vyacheslav Kuvaev 33:2 16:2 4:0 24:2 6:0 10:0 31:2 23:2 8:0 10 81
15. Estonia Jaan Oskar Narva 32:2 4:0 9:0 18:2 39:2 16:2 11:0 20:0 22:2 10 81
16. Estonia Mairon Moisto 39:2 14:0 5:0 36:2 19:2 15:0 22:2 13:0 26:2 10 74
17. Macau, China LEI KIN HOU 10:0 38:2 26:2 13:0 11:0 36:2 34:2 9:0 23:2 10 71
18. Estonia Kaur Kaljola 30:2 23:0 10:0 15:0 28:2 26:0 36:2 27:2 25:2 10 68
19. Estonia Oskar Pukk 1:0 0:2 25:0 21:2 16:0 33:0 35:2 31:2 30:2 10 66
20. Russian Federation Ilya Kondakov - 21:0 33:0 0:2 37:2 32:2 25:2 15:2 7:0 10 56
21. Macau, China UN HOU CHEONG 11:1 20:2 13:0 19:0 27:2 9:0 39:2 22:0 31:2 9 75
22. Russian Federation Andrei Prokopiev 25:2 8:0 27:2 7:0 34:2 5:0 16:0 21:2 15:0 8 82
23. Russian Federation Egor Fokichev 27:2 18:2 11:0 8:0 31:2 7:0 26:2 14:0 17:0 8 81
24. Macau, China LAM POK HONG 3:0 34:2 31:2 14:0 26:2 13:0 33:2 8:0 11:0 8 77
25. Russian Federation Arseni Berdi 22:0 36:2 19:2 5:0 9:0 30:2 20:0 33:2 18:0 8 76
26. Estonia Kristjan Lääne 6:0 28:2 17:0 32:2 24:0 18:2 23:0 34:2 16:0 8 72
27. Russian Federation Vasili Kochanov 23:0 30:2 22:0 33:2 21:0 31:0 38:2 18:0 36:2 8 59
28. Russian Federation George Puzanov 9:0 26:0 36:0 38:2 18:0 35:0 32:2 37:2 33:2 8 58
29. Russian Federation Evgeny Sinjavsky 4:0 32:0 39:0 37:2 36:0 38:0 0:2 35:2 34:2 8 51
30. Russian Federation Roman Roginski 18:0 27:0 0:2 31:0 32:2 25:0 37:1 39:2 19:0 7 57
31. Estonia Martin Pukk 0:2 6:0 24:0 30:2 23:0 27:2 14:0 19:0 21:0 6 72
32. Estonia Oliver Ilu 15:0 29:2 3:0 26:0 30:0 20:0 28:0 0:2 38:2 6 70
33. Macau, China CHENG SENG HEI 14:0 39:0 20:2 27:0 35:2 19:2 24:0 25:0 28:0 6 68
34. Macau, China CHEN HE XUN 7:0 24:0 37:2 35:2 22:0 39:2 17:0 26:0 29:0 6 65
35. Estonia Sebastian Lents - 11:0 38:2 34:0 33:0 28:2 19:0 29:0 0:2 6 54
36. Russian Federation Daniil Gorbachev 8:0 25:0 28:2 16:0 29:2 17:0 18:0 38:1 27:0 5 74
37. Russian Federation Matvey Mikhalitsyn 5:0 13:0 34:0 29:0 20:0 0:2 30:1 28:0 39:2 5 66
38. Macau, China KUONG CHI HIN 12:0 17:0 35:0 28:0 0:2 29:2 27:0 36:1 32:0 5 61
39. Greece Nikolaos Georgiakakis 16:0 33:2 29:2 6:0 15:0 34:0 21:0 30:0 37:0 4 68