Tournaments

World Renju Youth Cup, EF Group  |  Games (71)
Estonia, Laagri, August 2020 (08-04 - 08-06), Taraguchi-10 rule

Gr.E+F  
Gr. E: There were playing Ladies, who were born 1995-1999
Gr. F: There were playing Girls, who were born 2000-2004
Results are here: https://www.vint.ee/et-ee/tournament/result/165439/,  to see games press to result of certain game

1. China Cao xueyu 10:2 6:2 2:2 9:2 3:2 8:2 12:2 11:2 4:0 16 84
2. China Liu Xun 15:2 8:2 1:0 11:2 6:2 3:0 5:2 12:2 9:2 14 85
3. Russian Federation Kseniia Matushkina 4:0 14:2 7:2 8:2 1:0 2:2 6:2 9:1 10:2 13 88
4. Russian Federation Sofya Tolstoguzova 3:2 11:1 6:0 5:0 7:0 15:2 14:2 13:2 1:2 11 79
5. Russian Federation Taya Sadova 9:1 16:0 15:2 4:2 8:0 13:2 2:0 14:2 6:2 11 66
6. Russian Federation Kristina Stulova 13:2 1:0 4:2 12:2 2:0 10:2 3:0 8:2 5:0 10 91
7. Estonia Hanna-Kai Reimand 8:0 15:2 3:0 13:2 4:2 12:0 9:0 16:2 14:2 10 63
8. Russian Federation Daria Stulova 7:2 2:0 16:2 3:0 5:2 1:0 10:1 6:0 12:2 9 91
9. China HUANG XIANGNING 5:1 12:2 11:1 1:0 10:0 14:2 7:2 3:1 2:0 9 90
10. Russian Federation Daria Novikova 1:0 13:2 12:0 16:2 9:2 6:0 8:1 15:2 3:0 9 74
11. Russian Federation Aleksandra Shangina 14:2 4:1 9:1 2:0 12:0 16:2 13:2 1:0 15:1 9 71
12. Russian Federation Veronika Stulova 0:2 9:0 10:2 6:0 11:2 7:2 1:0 2:0 8:0 8 86
13. Russian Federation Anastasia Linich 6:0 10:0 14:2 7:0 15:2 5:0 11:0 4:0 16:2 6 67
14. Estonia Mari Kolk 11:0 3:0 13:0 15:2 16:2 9:0 4:0 5:0 7:0 4 72
15. Russian Federation Alla Makhina 2:0 7:0 5:0 14:0 13:0 4:0 16:2 10:0 11:1 3 74
16. Turkey Pelin Zencir - 5:2 8:0 10:0 14:0 11:0 15:0 7:0 13:0 2 61

Gr. E
1. Cao Xueyu (CHN) 2. Liu Xun (CHN) 3. Hanna-Kai Reimand (EST) 4. Daria Stulova (RUS) 5. Huang Xiangning (CHN) 6. Mari Kolk (EST) 7. Alla Makhina (RUS)

Gr. F
1. Ksenia Matushkina (RUS) 2. Sofia Tolstoguzova (RUS) 3. Taisiia Sadova (RUS) 4. Kristina Stulova  5. Daria Novikova (RUS) 6. Aleksandra Shangina (RUS) 7. Veronika Stulova (RUS) 8. Anastasia Linich (RUS) 9. Pelin Zencir (TUR)