Markus Ikla - Nikita Dyachkov


Youth European Championship
R Rule O Swap Alter
C8 Yamaguchi i1 + 8
EST Markus Ikla Win 60min
RUS Nikita Dyachkov Loss 60min
Published by Kris Holtsman at 2013-07-03 06:16:04
R Black Result White
A10 RUS Anastasja Oborina 0 : 1 RUS Olga Kurdina
A10 RUS Ekaterina Glibina 0 : 1 EST Villem Mesila
A10 RUS Roman Kryuchok 1 : 0 EST Kevin Kaido Kallikorm
AD1 EST Villem Mesila 1 : 0 EST Kevin Kaido Kallikorm
AD1 RUS Roman Kryuchok 1 : 0 RUS Olga Kurdina
AD1 RUS Anastasja Oborina 1 : 0 RUS Ekaterina Glibina
AD2 RUS Anastasja Oborina 1 : 0 EST Kevin Kaido Kallikorm
AD2 RUS Olga Kurdina 1 : 0 RUS Ekaterina Glibina
AD2 RUS Roman Kryuchok 0 : 1 EST Villem Mesila
AD3 EST Kevin Kaido Kallikorm 0 : 1 RUS Olga Kurdina
AD3 RUS Roman Kryuchok 1 : 0 RUS Ekaterina Glibina
AD3 RUS Anastasja Oborina 1 : 0 EST Villem Mesila
AD4 RUS Ekaterina Glibina 0 : 1 EST Kevin Kaido Kallikorm
AD4 RUS Roman Kryuchok 1 : 0 RUS Anastasja Oborina
AD4 RUS Olga Kurdina 1 : 0 EST Villem Mesila
AD5 EST Villem Mesila 1 : 0 RUS Ekaterina Glibina
AD5 RUS Anastasja Oborina 1 : 0 RUS Olga Kurdina
AD5 RUS Roman Kryuchok 1 : 0 EST Kevin Kaido Kallikorm
AD6 EST Villem Mesila 1 : 0 EST Kevin Kaido Kallikorm
AD6 RUS Roman Kryuchok 1 : 0 RUS Olga Kurdina
AD6 RUS Anastasja Oborina 1 : 0 RUS Ekaterina Glibina
AD7 RUS Anastasja Oborina 1 : 0 EST Kevin Kaido Kallikorm
AD7 RUS Ekaterina Glibina 0 : 1 RUS Olga Kurdina
AD7 RUS Roman Kryuchok 0 : 1 EST Villem Mesila
AD8 RUS Olga Kurdina 1 : 0 EST Kevin Kaido Kallikorm
AD8 RUS Roman Kryuchok 1 : 0 RUS Ekaterina Glibina
AD8 RUS Anastasja Oborina 1 : 0 EST Villem Mesila
AD9 EST Kevin Kaido Kallikorm 1 : 0 RUS Ekaterina Glibina
AD9 RUS Olga Kurdina 0 : 1 EST Villem Mesila
AD9 RUS Roman Kryuchok 0.5 : 0.5 RUS Anastasja Oborina
B1 RUS Aleksey Glibin 1 : 0 EST Brenet Rahumägi
B1 EST Paul Kolk 1 : 0 EST Kristofer Lohmus
B1 RUS Gennady Ponezhin 1 : 0 RUS Fedor Postnikov
B1 EST Martin Hõbemägi 1 : 0 EST Ingvar Viljamaa
B1 EST Georg-Romet Topkin 0 : 1 RUS Alexey Vostryakov
B1 EST Erko Olumets 0 : 1 EST Kuno Kolk
B1 EST Argo Lillemaa 1 : 0 RUS Ruslan Shabanov
B2 EST Argo Lillemaa 0 : 1 EST Kuno Kolk
B2 RUS Ruslan Shabanov 1 : 0 EST Erko Olumets
B2 EST Georg-Romet Topkin 1 : 0 RUS Fedor Postnikov
B2 EST Kristofer Lohmus 0 : 1 EST Ingvar Viljamaa
B2 EST Paul Kolk 0 : 1 EST Martin Hõbemägi
B2 RUS Gennady Ponezhin 1 : 0 RUS Aleksey Glibin
B2 RUS Oleg Semenov 0 : 1 RUS Alexey Vostryakov
B3 EST Brenet Rahumägi 0.5 : 0.5 RUS Ruslan Shabanov
B3 RUS Aleksey Glibin 1 : 0 RUS Oleg Semenov
B3 RUS Fedor Postnikov 1 : 0 EST Kristofer Lohmus
B3 EST Ingvar Viljamaa 1 : 0 EST Georg-Romet Topkin
B3 RUS Gennady Ponezhin 0 : 1 RUS Alexey Vostryakov
B3 EST Kuno Kolk 0 : 1 EST Martin Hõbemägi
B3 EST Argo Lillemaa 0 : 1 EST Paul Kolk
B4 EST Ingvar Viljamaa 0 : 1 EST Kuno Kolk
B4 EST Erko Olumets 1 : 0 EST Georg-Romet Topkin
B4 RUS Fedor Postnikov 0 : 1 EST Brenet Rahumägi
B4 RUS Aleksey Glibin 0 : 1 EST Paul Kolk
B4 EST Argo Lillemaa 1 : 0 RUS Oleg Semenov
B4 RUS Alexey Vostryakov 0 : 1 EST Martin Hõbemägi
B4 RUS Ruslan Shabanov 0 : 1 RUS Gennady Ponezhin
B5 RUS Alexey Vostryakov 0 : 1 EST Brenet Rahumägi
B5 EST Kristofer Lohmus 0 : 1 RUS Ruslan Shabanov
B5 RUS Oleg Semenov 1 : 0 RUS Fedor Postnikov
B5 EST Kuno Kolk 0 : 1 EST Paul Kolk
B5 RUS Aleksey Glibin 0 : 1 EST Argo Lillemaa
B5 EST Erko Olumets 0 : 1 EST Ingvar Viljamaa
B5 EST Martin Hõbemägi 1 : 0 RUS Gennady Ponezhin
B6 EST Paul Kolk 1 : 0 EST Ingvar Viljamaa
B6 EST Erko Olumets 1 : 0 EST Kristofer Lohmus
B6 RUS Aleksey Glibin 0 : 1 RUS Ruslan Shabanov
B6 EST Kuno Kolk 1 : 0 RUS Alexey Vostryakov
B6 RUS Gennady Ponezhin 0.5 : 0.5 EST Argo Lillemaa
B6 EST Martin Hõbemägi 1 : 0 EST Brenet Rahumägi
B6 RUS Oleg Semenov 1 : 0 EST Georg-Romet Topkin
B7 EST Argo Lillemaa 0 : 1 EST Martin Hõbemägi
B7 EST Paul Kolk 1 : 0 RUS Gennady Ponezhin
B7 RUS Fedor Postnikov 1 : 0 EST Ingvar Viljamaa
B7 RUS Oleg Semenov 1 : 0 EST Brenet Rahumägi
B7 RUS Ruslan Shabanov 0 : 1 EST Kuno Kolk
B7 RUS Alexey Vostryakov 1 : 0 EST Erko Olumets
B7 EST Kristofer Lohmus 1 : 0 EST Georg-Romet Topkin
B8 EST Paul Kolk 0 : 1 RUS Alexey Vostryakov
B8 RUS Ruslan Shabanov 0 : 1 EST Martin Hõbemägi
B8 EST Brenet Rahumägi 0 : 1 EST Argo Lillemaa
B8 RUS Fedor Postnikov 0 : 1 EST Erko Olumets
B8 EST Kuno Kolk 1 : 0 RUS Oleg Semenov
B8 EST Georg-Romet Topkin 0 : 1 RUS Aleksey Glibin
B8 RUS Gennady Ponezhin 1 : 0 EST Kristofer Lohmus
B9 RUS Oleg Semenov 1 : 0 EST Ingvar Viljamaa
B9 EST Argo Lillemaa 0 : 1 RUS Alexey Vostryakov
B9 RUS Gennady Ponezhin 0 : 1 EST Kuno Kolk
B9 RUS Fedor Postnikov 0 : 1 EST Paul Kolk
B9 EST Martin Hõbemägi 1 : 0 EST Georg-Romet Topkin
B9 EST Erko Olumets 0 : 1 EST Brenet Rahumägi
B9 RUS Aleksey Glibin 1 : 0 EST Kristofer Lohmus
C1 RUS Oleg Sokovoi 0 : 1 EST Markus Ikla
C1 RUS Nikita Dyachkov 1 : 0 RUS Stepan Tikhomirov
C1 GRE Arseni Pestov 0 : 1 RUS Denis Fedotov
C1 RUS Matvei Makhin 0 : 1 EST Mart Narva
C1 RUS Arseniy Fedoseyev 1 : 0 EST Sander Piik
C1 EST Magnus Murumaa 0 : 1 RUS Danila Yusupmurzin
C1 EST Kris Holtsman 0.5 : 0.5 EST Mark Heidmets
C1 EST Reigo Kurgpold 0 : 1 EST Karl-Mattias Moor
C1 RUS Kirill Stoyanov 1 : 0 EST Mathias Murumaa
C2 EST Magnus Murumaa 0 : 1 RUS Stepan Tikhomirov
C2 EST Sander Piik 0 : 1 EST Mark Heidmets
C2 RUS Denis Fedotov 1 : 0 EST Siim Tiivel
C2 RUS Matvei Makhin 0 : 1 EST Mathias Murumaa
C2 RUS Arseniy Fedoseyev 1 : 0 EST Mart Narva
C2 RUS Danila Yusupmurzin 0 : 1 EST Kris Holtsman
C2 RUS Nikita Dyachkov 0 : 1 RUS Kirill Stoyanov
C2 RUS Oleg Sokovoi 0 : 1 EST Reigo Kurgpold
C2 EST Markus Ikla 1 : 0 EST Karl-Mattias Moor
C3 EST Kris Holtsman 0 : 1 EST Karl-Mattias Moor
C3 EST Magnus Murumaa 1 : 0 RUS Oleg Sokovoi
C3 EST Mathias Murumaa 0 : 1 EST Siim Tiivel
C3 EST Sander Piik 1 : 0 RUS Matvei Makhin
C3 RUS Arseniy Fedoseyev 1 : 0 RUS Kirill Stoyanov
C3 EST Eric Muugamae 0 : 1 RUS Stepan Tikhomirov
C3 EST Reigo Kurgpold 0 : 1 RUS Danila Yusupmurzin
C3 GRE Arseni Pestov 1 : 0 RUS Nikita Dyachkov
C3 RUS Denis Fedotov 1 : 0 EST Markus Ikla
C3 EST Mark Heidmets 1 : 0 EST Mart Narva
C4 EST Sander Piik 1 : 0 EST Magnus Murumaa
C4 GRE Arseni Pestov 1 : 0 RUS Danila Yusupmurzin
C4 EST Mathias Murumaa 1 : 0 EST Mart Narva
C4 EST Eric Muugamae 0 : 1 RUS Oleg Sokovoi
C4 EST Reigo Kurgpold 0 : 1 RUS Matvei Makhin
C4 RUS Arseniy Fedoseyev 0 : 1 RUS Denis Fedotov
C4 EST Mark Heidmets 1 : 0 RUS Kirill Stoyanov
C4 EST Markus Ikla 1 : 0 RUS Stepan Tikhomirov
C4 RUS Nikita Dyachkov 0 : 1 EST Kris Holtsman
C4 EST Karl-Mattias Moor 0 : 1 EST Siim Tiivel
C5 EST Markus Ikla 1 : 0 RUS Arseniy Fedoseyev
C5 EST Kris Holtsman 1 : 0 EST Reigo Kurgpold
C5 EST Mart Narva 0 : 1 EST Eric Muugamae
C5 EST Sander Piik 0 : 1 RUS Stepan Tikhomirov
C5 RUS Kirill Stoyanov 1 : 0 EST Magnus Murumaa
C5 EST Mathias Murumaa 0 : 1 RUS Danila Yusupmurzin
C5 RUS Oleg Sokovoi 0 : 1 RUS Matvei Makhin
C5 RUS Denis Fedotov 0 : 1 EST Mark Heidmets
C5 GRE Arseni Pestov 1 : 0 EST Siim Tiivel
C5 EST Karl-Mattias Moor 0 : 1 RUS Nikita Dyachkov
C6 GRE Arseni Pestov 0 : 1 EST Markus Ikla
C6 RUS Arseniy Fedoseyev 0 : 1 EST Mark Heidmets
C6 RUS Oleg Sokovoi 0 : 1 EST Mathias Murumaa
C6 EST Sander Piik 1 : 0 EST Karl-Mattias Moor
C6 RUS Matvei Makhin 1 : 0 EST Kris Holtsman
C6 EST Reigo Kurgpold 1 : 0 EST Eric Muugamae
C6 EST Mart Narva 0 : 1 EST Magnus Murumaa
C6 EST Siim Tiivel 0 : 1 RUS Kirill Stoyanov
C6 RUS Denis Fedotov 1 : 0 RUS Stepan Tikhomirov
C6 RUS Nikita Dyachkov 0 : 1 RUS Danila Yusupmurzin
C7 GRE Arseni Pestov 1 : 0 RUS Kirill Stoyanov
C7 RUS Danila Yusupmurzin 0 : 1 RUS Denis Fedotov
C7 EST Reigo Kurgpold 0 : 1 EST Magnus Murumaa
C7 EST Karl-Mattias Moor 1 : 0 EST Eric Muugamae
C7 EST Markus Ikla 0 : 1 EST Mark Heidmets
C7 EST Sander Piik 0 : 1 EST Siim Tiivel
C7 RUS Stepan Tikhomirov 1 : 0 RUS Matvei Makhin
C7 EST Mathias Murumaa 0 : 1 RUS Nikita Dyachkov
C7 RUS Arseniy Fedoseyev 0 : 1 EST Kris Holtsman
C8 EST Eric Muugamae 0 : 1 EST Kris Holtsman
C8 GRE Arseni Pestov 0 : 1 EST Mark Heidmets
C8 RUS Matvei Makhin 1 : 0 EST Magnus Murumaa
C8 RUS Danila Yusupmurzin 1 : 0 EST Mart Narva
C8 EST Sander Piik 1 : 0 EST Reigo Kurgpold
C8 RUS Arseniy Fedoseyev 1 : 0 EST Mathias Murumaa
C8 EST Markus Ikla 1 : 0 RUS Nikita Dyachkov
C8 EST Siim Tiivel 1 : 0 RUS Stepan Tikhomirov
C8 RUS Denis Fedotov 1 : 0 RUS Kirill Stoyanov
C9 RUS Oleg Sokovoi 0 : 1 RUS Arseniy Fedoseyev
C9 EST Sander Piik 1 : 0 EST Mart Narva
C9 RUS Danila Yusupmurzin 1 : 0 EST Markus Ikla
C9 EST Siim Tiivel 1 : 0 EST Mark Heidmets
C9 GRE Arseni Pestov 1 : 0 RUS Stepan Tikhomirov
C9 EST Mathias Murumaa 0 : 1 EST Karl-Mattias Moor
C9 RUS Denis Fedotov 1 : 0 EST Kris Holtsman
C9 RUS Kirill Stoyanov 1 : 0 RUS Matvei Makhin
C9 EST Reigo Kurgpold 0 : 1 RUS Nikita Dyachkov
C9 EST Magnus Murumaa 1 : 0 EST Eric Muugamae
C10 EST Magnus Murumaa 1 : 0 EST Mathias Murumaa
C10 EST Markus Ikla 0 : 1 EST Siim Tiivel
C10 RUS Stepan Tikhomirov 1 : 0 EST Reigo Kurgpold
C10 RUS Denis Fedotov 1 : 0 EST Sander Piik
C10 RUS Oleg Sokovoi 0 : 1 EST Kris Holtsman
C10 RUS Nikita Dyachkov 0 : 1 EST Mart Narva
C10 RUS Matvei Makhin 1 : 0 EST Eric Muugamae
C10 RUS Danila Yusupmurzin 0 : 1 EST Mark Heidmets
C10 EST Karl-Mattias Moor 0 : 1 RUS Kirill Stoyanov
C10 GRE Arseni Pestov 0 : 1 RUS Arseniy Fedoseyev
C11 EST Reigo Kurgpold 0 : 1 RUS Denis Fedotov
C11 RUS Danila Yusupmurzin 1 : 0 RUS Kirill Stoyanov
C11 RUS Nikita Dyachkov 0 : 1 EST Eric Muugamae
C11 EST Kris Holtsman 0 : 1 GRE Arseni Pestov
C11 RUS Arseniy Fedoseyev 1 : 0 EST Siim Tiivel
C11 EST Mathias Murumaa 0 : 1 RUS Stepan Tikhomirov
C11 EST Markus Ikla 1 : 0 EST Magnus Murumaa
C11 EST Sander Piik 1 : 0 RUS Oleg Sokovoi
C11 EST Karl-Mattias Moor 1 : 0 EST Mart Narva
C11 EST Mark Heidmets 1 : 0 RUS Matvei Makhin
E1 EST Liise-Marie Reinik 0 : 1 RUS Daria Shiryaevskaya
E1 RUS Darya Stulova 1 : 0 EST Mari Kolk
E1 EST Elerin Parjasaar 0 : 1 RUS Kira Lashko
E1 RUS Tatyana Prokopets 1 : 0 RUS Ksenija Evdokimova
E2 RUS Daria Shiryaevskaya 1 : 0 EST Elerin Parjasaar
E2 EST Mari Kolk 0 : 1 EST Liise-Marie Reinik
E2 RUS Ksenija Evdokimova 1 : 0 RUS Darya Stulova
E2 EST Carmen Jogimaa 0 : 1 RUS Tatyana Prokopets
E3 RUS Darya Stulova 1 : 0 EST Carmen Jogimaa
E3 EST Elerin Parjasaar 1 : 0 EST Mari Kolk
E3 EST Liise-Marie Reinik 1 : 0 RUS Ksenija Evdokimova
E3 RUS Kira Lashko 1 : 0 RUS Daria Shiryaevskaya
E4 RUS Tatyana Prokopets 1 : 0 RUS Darya Stulova
E4 EST Mari Kolk 0 : 1 RUS Kira Lashko
E4 EST Carmen Jogimaa 1 : 0 EST Liise-Marie Reinik
E4 RUS Ksenija Evdokimova 0 : 1 EST Elerin Parjasaar
E5 EST Elerin Parjasaar 1 : 0 EST Carmen Jogimaa
E5 RUS Kira Lashko 1 : 0 RUS Ksenija Evdokimova
E5 RUS Daria Shiryaevskaya 1 : 0 EST Mari Kolk
E5 EST Liise-Marie Reinik 1 : 0 RUS Tatyana Prokopets
E6 EST Carmen Jogimaa 0 : 1 RUS Kira Lashko
E6 EST Liise-Marie Reinik 0 : 1 RUS Darya Stulova
E6 RUS Ksenija Evdokimova 0 : 1 RUS Daria Shiryaevskaya
E6 RUS Tatyana Prokopets 1 : 0 EST Elerin Parjasaar
E7 RUS Ksenija Evdokimova 0 : 1 EST Mari Kolk
E7 RUS Darya Stulova 1 : 0 EST Elerin Parjasaar
E7 RUS Kira Lashko 1 : 0 RUS Tatyana Prokopets
E7 RUS Daria Shiryaevskaya 1 : 0 EST Carmen Jogimaa
E8 EST Carmen Jogimaa 0 : 1 EST Mari Kolk
E8 EST Liise-Marie Reinik 1 : 0 EST Elerin Parjasaar
E8 RUS Kira Lashko 1 : 0 RUS Darya Stulova
E8 RUS Daria Shiryaevskaya 0 : 1 RUS Tatyana Prokopets
E9 RUS Daria Shiryaevskaya 0 : 1 RUS Darya Stulova
E9 RUS Kira Lashko 1 : 0 EST Liise-Marie Reinik
E9 RUS Ksenija Evdokimova 1 : 0 EST Carmen Jogimaa
E9 EST Mari Kolk 0 : 1 RUS Tatyana Prokopets
F1 EST Tuuli Tiivel 0 : 1 RUS Vladislava Vohtomina
F1 RUS Daria Popova 1 : 0 RUS Daria Novikova
F1 RUS Ksenia Matushkina 1 : 0 EST Katriin Kiis
F1 RUS Iana Zhukova 1 : 0 RUS Alexandra Kuzmina
F2 RUS Daria Popova 0 : 1 RUS Kristina Stulova
F2 EST Tuuli Tiivel 0 : 1 RUS Ksenia Matushkina
F2 RUS Daria Novikova 1 : 0 RUS Iana Zhukova
F2 EST Katriin Kiis 0 : 1 RUS Alexandra Kuzmina
F3 RUS Vladislava Vohtomina 1 : 0 RUS Ksenia Matushkina
F3 EST Tuuli Tiivel 1 : 0 RUS Alexandra Kuzmina
F3 EST Katriin Kiis 0 : 1 RUS Daria Novikova
F3 RUS Kristina Stulova 1 : 0 RUS Iana Zhukova
F4 EST Tuuli Tiivel 1 : 0 RUS Daria Novikova
F4 RUS Alexandra Kuzmina 0 : 1 RUS Vladislava Vohtomina
F4 EST Katriin Kiis 0 : 1 RUS Kristina Stulova
F4 RUS Daria Popova 0 : 1 RUS Iana Zhukova
F5 EST Katriin Kiis 0 : 1 RUS Daria Popova
F5 RUS Vladislava Vohtomina 1 : 0 RUS Daria Novikova
F5 EST Tuuli Tiivel 0 : 1 RUS Kristina Stulova
F5 RUS Ksenia Matushkina 1 : 0 RUS Alexandra Kuzmina
F6 EST Katriin Kiis 1 : 0 RUS Iana Zhukova
F6 RUS Daria Popova 0 : 1 EST Tuuli Tiivel
F6 RUS Vladislava Vohtomina 1 : 0 RUS Kristina Stulova
F6 RUS Ksenia Matushkina 1 : 0 RUS Daria Novikova
F7 RUS Vladislava Vohtomina 1 : 0 RUS Daria Popova
F7 RUS Kristina Stulova 0 : 1 RUS Ksenia Matushkina
F7 RUS Alexandra Kuzmina 0 : 1 RUS Daria Novikova
F7 EST Tuuli Tiivel 1 : 0 RUS Iana Zhukova
F8 EST Tuuli Tiivel 1 : 0 EST Katriin Kiis
F8 RUS Iana Zhukova 0 : 1 RUS Vladislava Vohtomina
F8 RUS Kristina Stulova 1 : 0 RUS Alexandra Kuzmina
F8 RUS Ksenia Matushkina 1 : 0 RUS Daria Popova
F9 RUS Alexandra Kuzmina 1 : 0 RUS Daria Popova
F9 RUS Daria Novikova 1 : 0 RUS Kristina Stulova
F9 EST Katriin Kiis 0.5 : 0.5 RUS Vladislava Vohtomina
F9 RUS Ksenia Matushkina 1 : 0 RUS Iana Zhukova

Return to the tournament

Return to Games